HPC100GP Bearing 1" Hex Bore
HPC100GP Bearing Dimensions
- Bearing Size: HPC100GP
- Bore: 1.00"
- Outside Diameter: 2.4409"
- Outer Ring Width: 0.6299"
- Inner Ring Width: 0.9499"
To get check pricing and availability on the HPC100GP 1" hex bearing or to get a quote on any of the accompanying components please contact us and we will be happy to assist you.
- Bearing Size: HPC100GP
- Bore: 1.00"
- Outside Diameter: 2.4409"
- Outer Ring Width: 0.6299"
- Inner Ring Width: 0.9499"