12H412-120-1128 Conveyor Screw Flighting Dimensions
- Part #: 12H412-120-1128
- Configuration: Right-Hand
- Flighting Diameter: 12"
- Standard Length: 11' 10"
- Weight: 102LBS
- Flight Thickness Next to Pipe (B): 3/8"
- Outer Edge Flight Thickness (C): 3/16"
- Standard Pipe Inside Diameter: 2-1/2"
- Outside Diameter of Standard Pipe: 2-7/8"
- Standard Coupling Diameter (A): 2"
- Note: Screw Flighting Only
- Part #: 12H412-120-1128
- Configuration: Right-Hand
- Flighting Diameter: 12"
- Standard Length: 11' 10"
- Weight: 102LBS