12H614-125-1263 Conveyor Screw Flighting Dimensions
- Part #: 12H614-125-1263
- Configuration: Left-Hand
- Flighting Diameter: 12"
- Standard Length: 11' 9"
- Weight: 112LBS
- Flight Thickness Next to Pipe (B): 7/16"
- Outer Edge Flight Thickness (C): 7/32"
- Standard Pipe Inside Diameter: 3-1/2"
- Outside Diameter of Standard Pipe: 4"
- Standard Coupling Diameter (A): 3"
- Note: Screw Flighting Only
- Part #: 12H614-125-1263
- Configuration: Left-Hand
- Flighting Diameter: 12"
- Standard Length: 11' 9"
- Weight: 112LBS