12H412-111-1194 Helicoid Conveyor Screw Dimensions
- Part #: 12H412-111-1194
- Configuration: Left-Hand
- Screw Diameter: 12"
- Standard Section Length: 11' 10"
- Weight: 175LBS
- Flight Thickness Next to Pipe (B): 3/8"
- Outer Edge Flight Thickness (C): 3/16"
- Nominal Pipe Inside Diameter: 2-1/2"
- Outside Diameter of Pipe: 2-7/8"
- Coupling Diameter (A): 2"
- Part #: 12H412-111-1194
- Configuration: Left-Hand
- Screw Diameter: 12"
- Weight: 175LBS
- Coupling Diameter (A): 2"